Haber Detayı
02 Haziran 2018 - Cumartesi 11:21
 
24 Haziran sonrası memurlar için kim, ne vaat ediyor?
24 Haziran seçimler yaklaşırken partilerin seçim beyannameleri de açıklandı. Partiler seçimlerde memurlara ne vaat ediyor? Seçimlerden sonra memurlar için neler yapılacak? İşte AK Parti, CHP, HDP, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin memurlar için vaatleri...
GÜNDEM Haberi
24 Haziran sonrası memurlar için kim, ne vaat ediyor?

24 Haziran seçimleri için partilerin seçim vaatleri belli oldu. Memurlar için de vaatler yer aldı. Partilerin öne çıkan vaadi ise polis, hemşire, din görevlileri ve öğretmenlerin emeklilik ek göstergelerinin 3.600'e çıkarılması oldu.

AK Parti seçim beyannamesinde memurlar için 3600 ek gösterge vaadi öne çıkarken, memurların kamu konutlarını satın almasına imkan sağlanacak.

Seçim vaadini açıklayan CHP ise, emeklilik ek göstergelerinin 3600'e çıkarılmasının yanı sıra, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nu sadeleştirerek günümüz koşullarına uygun hale getirme sözü verirken, ceza infaz ve koruma memurlarının ek mesai ücretlerinin ödenmesini güvence altına alacak şekilde vardiya sisteminin düzenlenmesi, emekli olan ceza infaz ve koruma memurlarından silah ruhsatı alınmaması öne çıkan vaatler arasında. CHP, taşeron işçileri devlet memuru kapsamına almayı taahhüt etti.

HDP ise açıkladığı ekonomi bildirgesi kapsamında memurlar için Hakça Dağıtım Programı'na vurgu yaparken, 50.000 liraya kadar olan her türlü banka borçlarının faizlerinin silinmesini vaat etti.

İYİ Parti ise memurlar için Devlet Personel Başkanlığı ve Devlet Memurları Kanunu'nun yeniden düzenmesini vaat ederken, taşeron işçilerin kadroya alınmasını ve disiplin cezalarını hafifletilerek, grev yasağını kaldırmayı taahhüt ediyor.

Saadet Partisi de memurlara Ramazan ve Kurban bayramlarında bayram ikramiyesi vermeyi vadediyor.(Habertürk)

Kaynak: Editör:
Etiketler: 24, Haziran, sonrası, memurlar, için, kim,, ne, vaat, ediyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir