Haber Detayı
29 Haziran 2018 - Cuma 23:40
 
AK Parti’nin 6’ncı Olağan Kongresi 18 Ağustos’ta..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 6’ncı Olağan Kongrenin 18 Ağustos 2018 Cumartesi günü yapılmasına karar verildiğini açıkladı.
SİYASET Haberi
AK Parti’nin 6’ncı Olağan Kongresi 18 Ağustos’ta..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 6’ncı Olağan Kongrenin 18 Ağustos 2018 Cumartesi günü yapılmasına karar verildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) sonrası açıklama yapan Ünal, şunları söyledi:

“14 Ağustos, AK Parti’nin kuruluş yıl dönümü. 14 Ağustos kuruluş yıl dönümü ve 18 Ağustos kongremizi birleştirerek ikisini birlikte kutlamayı düşünüyoruz. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kesin sonuçları açıkladıktan ve Resmi Gazete’de yayınlandıktan sonra üçüncü günü milletvekillerinin yemin töreni gerçekleşecek. Hemen akabinde de Meclis Başkanlığı’na dönük, adaylara dönük çalışmalar tamamlanacak. Altıncı günde de Meclis Başkanlığıyla ilgili ilk tur oylamalar gerçekleştirilecek.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP’ye yönelik açıklamalarının sorulması üzerine ise Ünal, şöyle konuştu:

 

“Seçim öncesinde Türkiye doğal olarak siyasetin getirdiği rekabetin sonucu olarak siyasi gerilimler yaşanabilir. Diğer taraftan bildiğiniz gibi seçim günü ve gecesi bu gerilimler devam etti. Özellikle bizim ısrarla altını çizdiğimiz demokratik siyaset vurgusu, yine altını çizdiğimiz siyasi kurumun asli sorun çözücü olduğu vurgusu; bütün bunlar türkiye’nin sağlıklı biçimde seçimi gerçekleştirmesi ve bizim yüzlerce bugün 1877’den bugüne kadar devam eden Türkiye’nin bir seçim deneyimi, tecrübesi var. Bunların meşruiyetinin tartışmaya açılmaması, bölücü terör örgütüne müzahir yapıların yaptığı siyaset biçimleri konuşuldu.

Ama seçimden sonra bir olay oldu arkadaşlar. Altını çizerek söylüyorum; Ağrı’da bir bakkal AK Parti’ye oy verdiği için bölücü terör örgütü tarafından elektrik direğine asılarak vahşice infaz edildi. Biz Sakarya’da köpeğe işkence edildiği için Türkiye’yi ayağa kaldırdık. Tüm Türkiye ayağa kalktı ve tepki verdi. Ama PKK’nın bölgeye gözdağı vermek adına Ağrı’da işlediği bu vahşi cinayete, bana söyler misiniz; siyasi tercihinden dolayı katledilmesine dönük HDP’den ve CHP’den bir tepki geldi mi? Bu katliamın kim tarafından işlendiği biliniyor. O kardeşimizin yanına bırakılan notta da açıkça bir şekilde yazılıyor.

HDP’nin neler yaptığını, terör seviciliği hangi noktaya getirdiğini biliyoruz. Ama bunun yanına CHP’nin de eklemlenmesini açıkçası kabul edemiyoruz. CHP’nin tavrını, bu tutumunu CHP’ye oy veren vatandaşlarımız da kabul etmiyorlar.

Sayın Bakan gerekli açıklamaları yapar. Türkiye terörle mücadele ediyor, İçişleri Bakanlığı da terörle mücadeleyi başarılı bir şekilde sürdürüyor. Şu anda İçişleri Bakanlığımız, İçişleri Bakanımız bu terörle mücadele sürecini yürütürken bu sürece yönelik bizim bazı tevillerde bulunmamız doğru olmaz. Sayın Bakan’ın neden bu tepkiyi verdiğini sayın bakana bırakmak lazım.

OHAL’le ilgili gerekli açıklamayı sayın Başbakanımız yaptı.Sayın Cumhurbaşkanımız tavrımızı açıkladı.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti’nin, 6’ncı, Olağan, Kongresi, 18, Ağustos’ta..,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir