Haber Detayı
07 Nisan 2017 - Cuma 12:15
 
BALBAY KARABÜK’TEYDİ
ANADOLUOLAY/CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay referandum çalışmalarını Karabük'te sürdürdü. Balbay, " kentin pazarlarını gezdim, sokaklarında yürüdüm, kahvelerinde konuştum. Başlıca gündem işsizlik ve yatırımsızlık. Bu da hayır üretiyor" dedi.
SİYASET Haberi
BALBAY KARABÜK’TEYDİ

Karabük'te CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu ile birlikte çalışma yapan  Balbay kentin yerel yayın organı BRTV'nin canlı yayın konuğu oldu. Mehmet Çetinkaya'nın sorularını yanıtlayan Balbay şunları söyledi:

                
"Karabük'ün can damarı demir çelik fabrikası, KARDEMİR. Temeli 3 Nisan 1937'de atılmıştı. 80 yıl geçmiş. Bunun son 15 yılı AKP ile. Karabük'e KARDEMİR'den başka yatırım yapılmamış. AKP'den gelenlerin sırtlarını bu fabrikaya dayayıp, bizden önce bir çivi bile çakılmadı demeleri tirajikomik bir durum."


Balbay Karabük'e İzmir'deki Karabüklüler Derneği'nin de selamını getirdiğini söyledi. Balbay bir soru üzerine, "Erdoğan hayıra alışmaya çalışıyor. Gerilimi, saldırganlığı bundan" dedi.


Balbay, Karabük'te bir kahvede eski başbakanlardan Erbakan'ın bir dönem makam şoförlüğünü yapan Pehlivan'la karşılaştı. Balbay'la ayaküstü sohbet eden Pehlivan, " Hayırlı olacak hayırlı. Hayırlı gelecek olacak. Ben Milli Görüş gömleğini değiştirmedim" dedi.
Kentin Şirinevler mahallesinde yurttaşlara konuşan Balbay, "aya çıkan ilk astronot, attığı adımı tarif ederken; bir insan için küçük ama insanlık için büyük adım demişti. Bir oy size küçük gelebilir ama, ülkemiz için çok büyük değerde" dedi.

Kaynak: (ANADOLUOLAY) - Anadoluolay Editör:
Etiketler: BALBAY, KARABÜK’TEYDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir