Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 00:22
 
BAŞKAN GENÇTÜRK'E BORNOVA'DAN SEVGİ SELİ !
Cumhur ittifakı Ak Parti Bornova belediye başkan adayı Reşat Gençtürk 8 mart Dünya kadınlar günü kapsamında Bornova'da Çamdibi bando trend ekibinin eşliğinde kortej oluşturdu Ak Parti teşkilatı milliyetçi hareket partisi teşkilatı ve vatandaşlarla birlikte Bornova meydanında buluşarak iki partinin kadın kollarının ve Kızılay kan merkezinin ortaklaşa düzenlediği '''kan ver can ver''' kan bağışı kampanyasının ardından merkezden başlayarak tüm Bornova sokaklarında kadınlarımızın kadınlar gününü kutlayarak karanfil dağıttı sevgi seliyle karşılayan vatandaşlar bol bol fotoğraf çektirdiler.
SİYASET Haberi
 BAŞKAN GENÇTÜRK'E BORNOVA'DAN SEVGİ SELİ !

Cumhur ittifakı Ak Parti Bornova belediye başkan adayı Reşat Gençtürk 8 mart Dünya kadınlar günü kapsamında Bornova'da çamdibi bando trend ekibinin eşliğinde kortej oluşturdu Ak Parti teşkilatı  milliyetçi hareket partisi teşkilatı ve vatandaşlarla birlikte Bornova meydanında buluşarak iki partinin kadın kollarının ve kızılay kan merkezinin  ortaklaşa  düzenlediği '''kan ver can ver''' kan bağışı kampanyasının ardından merkezden başlayarak tüm Bornova sokaklarında kadınlarımızın kadınlar gününü kutlayarak karanfil dağıttIlar  sevgi seliyle karşılayan vatandaşlar bol bol fotoğraf çektirdiler başkan Gençtürk yaptığı konuşmada; Kadınların yürüttükleri mücadelenin temelinde, Kadınların, dünyanın her tarafında yüzyıl önce  olduğu gibi , bugün de eşitlik için, bağımsızlık için, politik haksızlıkların ortadan kalkması için, seçme ve seçilme hakkı, günlük çalışma saatlerinin, koşullarının ve ücretlendirmenin kadınların özelliklerine göre, yeniden düzenlenmesi gibi konular; yani kısaca, daha iyi yaşama ve çalışma koşulları elde edebilmek için mücadele verdiklerini belirtti.

Bütün insanlık olarak, duygu dünyamız ve iç alemimize bir göz atacak olduğumuzda, Kadınlarımızın, fiziksel olarak narin yaradılışlarının altında aslında, engin bir dayanıklılık, üretkenlik ve derinlik barındırdıklarını görmek, hiç te zor olmayacaktır. Bu özelliklerinden dolayı, insanlığın kalbi de , duygusu estetiği de   kadınlarımız değilmidir? Aslında hayatın temel  anlamı,  hiklerimiz ve duygularımız değilmidir? Günlük hayatın koşuşturmacası sırasında,  belki de hayatın  gerçek anlamını ıskaladığımız zamanlarda , aslında hayatın temelinin sevgiden ibaret olduğunu bizlere hatırlatan analarımız, kızlarımız, eşlerimiz yani bütün kadınlarımız değilmidir?

İnsanlar arasında var olan güzel hasletler  ve özellikle de  sevgi , aslında Yüce Yaradanın kendi özelliklerinin , insanlardaki minicik yansımaları değilmidir?

Bu sevgi,  kimi zaman bir eşin diğerine , kimi zaman bir ananın evladına, kimi zaman öğretmenin öğrencisine  ve en önemlilerinden birisi de talep edilenin; kendisinden yardım bekleyenlere duyduğu sevgi ve şefkat olarak olarak  günlük hayatımızda yer bulmaktadır.

İşte bu duygularla birbirimize  ailemize , çevremize ve bütün insanlığa duyduğumuz sevginin hiç azalmaması dileğiyle, Dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın ‘’ 8 MART Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum,dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , BAŞKAN, GENÇTÜRK'E, BORNOVA'DAN, SEVGİ, SELİ, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir