Haber Detayı
16 Temmuz 2020 - Perşembe 10:34
 
BAŞKAN KARAMAN'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Ak Parti Bornova ilçe Başkanlığının düzenlediği 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA,DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ 'nü programında coşkulu biçimde konuşan ilçe başkanı Hasan Ali KARAMAN'ın HAYİNLER diye başlayan konuşmasını ALLAH bizden yanadır diye bitirmesi katılımcılardan büyük alkış aldı. Zaman zaman sesinin titrediğine şahit olan katılımcılardan özür dileyen KARAMAN böyle bir günde böyle bir atmosferde heyecanlanmamak elde değil heyacanımı maruz görün dedi.
- Haberi
BAŞKAN KARAMAN'DAN 15 TEMMUZ MESAJI

Ak Parti Bornova ilçe Başkanlığının düzenlediği 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA,DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ 'nü programında coşkulu biçimde konuşan  konuşan ilçe başkanı  Hasan Alı KARAMAN'ın HAYİNLER diye başlayan konuşmasını ALLAH bizden yanadır diye bitirmesi katılımcılardan büyük alkış aldı. Zaman zaman sesinin titrediğine şahit olan katılımcılardan özür dileyen KARAMAN böyle bir günde böyle bir atmosferde heyecanlanmamak elde değil heyacanımı maruz görün dedi.

İşgal ve isyan ile darbe kalkışmasının tarihin çöplüğüne gömülüşünün 4. yıldönümü dolayısı ile devletimizce ilan edilen 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA,DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ 'nü anma etkinlikleri çerçevesinde hepinizi saygı ile selamlıyorum.

15 temmuz ve 16 temmuzda ülkemiz içn tarihin en karanlık en acı günlerini yasadı darbe ile iç savaş ile açıktan dış müdahaleler ile yüzleşti. yok olma tehtidiyle anadolu'dan toptan sürülme işaretleri ile karşı karşıya kalındı.Belki yeni bir fetret devri belki yüz yıl sürecek bir kaosun ilk fırtınası servis ediliyordu. Ülke teslim alınacak devlet teslim alınacak, millet esir alınacak ve birilerine kırdırılacaktı. Birinci dünya savaşın'dan bu yana en büyük felaket kapımızı caldı.Bir yıkım bir çok uluslu savaş kapımızı çaldı 

Binlerce yıldır yaşadığımız bu coğrafyada nice savaşlar nice afetler nice yıkımlar yasadık ve herseferinde vatanımıza sahip çıktık 19 mayıs 1919 da MUSTAFA KAMAK ATATÜRK'ün önderliğindeki bağımsızlık mücadelesinin özgürlük savaşımızın son adımı olduğunu düşünmüştük ancak yaklaşık 100 yıl sonra barış içinde huzurla yaşadığımız ülkemizde 15 temmuz 2016 gecesi hiç beklemediğimiz bir anda FETÖ'nün hain saldırısına maruz kaldık kurtuluş savaşında Nene Hatunu, Maraşlı Sütçü imamı, İzmir'i işgal eden yunanlılara karşı ilk kurşunu sıkan gazeteci Hasan Tahsini bağrından çıkaran bu aziz vatan 15 temmuz gecesi de darbecilere karşı ilk kurşunu sıkan Ömer Halisdemir'i henüs 15' inde olan Halil İbrahim Yıldırım'ı ,Özgür Mustafa Karasakal'ı Abdullah Tayyip Olçok'u da bağrından çıkarmıştır milletimiz 15 temmuzda da bu ülkeyi bölmek isteyen saldırganlara karşı Çanakkalede Dumlupınarda verdiği cevabın aynısını vermiştir.

15 temmuz şanlı direnişinin yıl dönümünde darbe ve iç işkal girişimini savuşturan ve bastıran kurucu liderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün bizlere mıras bıraktığı türkiye cumhuriyet'ini muhafaza etmemizde Başkomutanlık rolünü ve görevini üstlenen Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN' a saygılarımızı ve şükranlarımızı sunuyor 15 temmuz gecesi şehit olan başta Ömer Halisdemir olmak üzere 249 şehidimizi ve ülke savunmasında bu zamana kadar hayatlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor Türk milletinin öz evlatlarının fedakarlıklarını daima hatırlayacağımızın sözünü veriyoruz. 

Şairinde dediği gibi;

Tasalanma yiğidim zaman bizden yanadır

Külümüzden yükselen duman bizden yanadır

son durak son ilahi bizden yanadır

dünya düşman olsada iman bizden yanadır

ALLAH BİZDEN YANADIR!

programakatılan tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, KARAMAN'DAN, 15, TEMMUZ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir