Haber Detayı
11 Haziran 2018 - Pazartesi 22:36
 
Bornova'da 8500 yıllık tarihi alanda iftar buluşması
Bornova Belediyesi, Türk Kızılayı Bornova Şubesi ile işbirliğiyle hergün bir mahallede ve iki ayrı sabit kurduğu iftar sofralarına katkı koyan hayırseverlere Kadir Gecesi'ndeki anlamlı buluşma ile teşekkür etti.Kaynak: Bornova'da 8500 yıllık tarihi alanda iftar buluşması
EGE Haberi
 Bornova'da 8500 yıllık tarihi alanda iftar buluşması

Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi'nde kurulan Dostluk Sofrası'na; Şehit ve Gazi Dernekleri başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları da katıldı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Ramazan Ayı boyunca Türk Kızılayı Bornova Şubesi işbirliğiyle kurdukları iftar sofralarına katkı koyan hayırseverlere teşekkür ederek, "Ramazan'ı birlik ve beraberlik içinde geçirdik. Hepinizin Kadir gecesi kutlu, duaları kabul olsun" dedi

Bornova Belediyesi'nin Türk Kızılayı Bornova Şubesi ile birlikte Ramazan Ayı boyunca her gün düzenlediği iftar yemeklerine katkı koyan hayırseverler, Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi'nde kurulan Dostluk Sofrası'nda biraraya geldi. Kadir Gecesi'ne özel olarak verilen iftar yemeğine; CHP İzmir Milletvekilleri Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır ile Atilla Sertel, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Misiad İzmir il başkanı Mustafa Efe Öncel, iftar sofralarına katkıda bulunan hayırseverler, Şehit ve Gazi Dernekleri Başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları, siyasi partilerin temsilcileri ve meclis üyeleri katıldı.

Başkan Atila'dan birlik, beraberlik vurgusu

 

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Ramazan Ayı boyunca Türk Kızılayı Bornova Şubesi işbirliğiyle kurdukları iftar sofralarına katkı koyan hayırseverlere teşekkür ederek, "Bir ay boyunca vatandaşlarımızla, muhtarlarımızla, hayırseverlerimizle Dostluk Sofralarımızda buluştuk. Çok güzel bir Ramazan geçirdik. Şimdi de bin aydan daha hayırlı olan bir gecedeyiz. Hepinizin Kadir gecesi kutlu, duaları kabul olsun. Ramazan'ın birlik içinde geçirdik. Ülke olarak hep birlikte birlik, beraberlik, barış ve huzur içinde yaşayalım" dedi.

 

CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, kentin en eski yerleşim biriminde 8500 yıllık bir alanda yapılan iftarın anlamına dikkat çekerek, "Sevgi ve hoşgörü bizim kültürümüzün en temel değerleri. Kadir Gecenizi kutluyorum. Başta Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila olmak üzere iftar sofralarına emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Bu ülkede kardeşçe ve özgürce barış içinde yaşamak için çalıştıklarını belirten CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel de, "Bu vatan, bu topraklar hepimizin. Kardeşçe bir yaşam için çaba harcamalıyız. Kadir Gecenizi ve yaklaşan Ramazan Bayramınızı kutluyorum" dedi.

27 binle başladı 47 bine ulaştı

 

Türk Kızılayı Bornova Şubesi Başkanı Fahrettin Dokak da Bornova Belediyesi ile 4 yıl önce protokol imzaladıklarını belirterek, "İlk yıl Ramazan Ayı'nda 27 bin kişilik iftar sofraları kurduk. Bu rakam her geçen gün arttı. Bu yıl 47 bine ulaşmayı hedefliyoruz. Bize her türlü desteği veren Bornova Belediye Başkan Olgun Atila ve ekibine çok teşekkür ediyoruz" dedi.

 

Konuşmaların ardından Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, İzmir Milletvekilleri Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Atilla Sertel ve Türk  Kızılayı Bornova Şube Başkanı Fahrettin Dokak, Dostluk Sofralarına katkı koyan hayırseverlere teşekkür belgesi verdi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Bornova'da, 8500, yıllık, tarihi, alanda, iftar, buluşması, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir