Haber Detayı
01 Mayıs 2018 - Salı 18:37
 
BORNOVA'DAN MUSA ÇEVİK A.ADAYI...
Kuruluşundan bu güne Ak Partinin hemen hemen her kademesinde görev almış olan Musa Çevik, 27 . dönem milletvekili A.adayı olduğunu açıkladı
SİYASET Haberi
BORNOVA'DAN  MUSA ÇEVİK A.ADAYI...

 
Ak Parti'nin Bornova'daki kurucu Gençlik Kolları Başkanı ve Ak Parti saflarındaki en uzun Gençlik Kolları Başkanlığı yapmış isimlerden olan, teşkilatın en temelinden gelen Musa Çevik 24 Haziran seçimleri için İZMİR 2.Bölgeden Aday Adayı oldu. Musa Çevik'in öz geçmişine bakıldığında Ak Parti ile hayatını özdeşleştirmiş bir insan olduğu hemen ortaya çıkıyor; kısaca öz geçmişini sorgulayacak olursak:

1 Eylül 1979 İzmir Doğumlu olan Musa Çevik Aslen Konyalı bir ailenin beşinci çocuğudur. Eğitimini İzmir'de tamamlayan Musa Çevik aynı zamanda genç yaşta iş hayatına atılmış ve baba mesleği olan demir ticareti ile uğraşmıştır. Siyasi hayatına Ak Parti ile başlayan Musa Çevik kurucu Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı ile siyasete ilk adımını atmıştır. 26 Aralık 2002 Tarihinde Bornova Gençlik kolları başkanlığına atanmış ve 10 Yıl gibi uzun bir süre bu görevi sürdürmüştür. Akabinde Bornova ilçe Başkan vekilliği ve Teşkilat Başkanlığı görevlerini yürütüp 4 Kasım 2013 tarihinde Bornova ilçe Başkanlığına atanmıştır. Bu görevini başarılı bir şekilde yerine getiren Musa Çevik Son olarak İzmir İl Yönetiminde yer almış ve buradan istifa ederek 27.Dönem Milletvekilliği için Aday Adayı olmuştur.

Kuruluşundan bu güne Ak Partinin hemen hemen her kademesinde görev almış olan Musa Çevik, Cumhurbaşakımız Recep Tayip Erdoğan'nın vizyonu ve misyonu doğrultusunda teşkilatının duygu ve heyecanına tercüman olmak, yeni TÜRKİYE'nin inşaasına katkı sağlamak için Ak Parti İzmir Milletvekilliğine talip olmuştur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BORNOVA'DAN, , MUSA, ÇEVİK, A.ADAYI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir