Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 15:18
 
Bornova Kaymakamı istifa etti...
Bornova Kaymakamı Mustafa Gündoğan, AK Parti’den Balıkesir Milletvekili Aday Adayı olmak için görevinden istifa etti.
SİYASET Haberi
Bornova Kaymakamı istifa etti...

 

Bornova Kaymakamı Mustafa Gündoğan, AK Parti’den Balıkesir Milletvekili Aday Adayı olmak için görevinden istifa etti. Gündoğan’ın İzmir Valisi Erol Ayyıldız ile görüştükten sonra bugün Balıkesir’e geçmesi bekleniyor.

Mustafa Gündoğan kimdir?

1965 Balıkesir doğumlu olup ilkokulu Halalca Köyü İlkokulu'nda, ortaokul ve liseyi Balıkesir İmam Hatip Lisesi'nde okudu. 1987'de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra ayrıca 1989 yılında Polis Akademisi'ni bitirdi. Yüksek Lisansını Kırıkkale Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi alanında 1998 yılında tamamladı. (Tez konusu: Yerel Yönetimler - İl Özel İdareleri) Evli ve 3 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.


        İŞ HAYATI

        1989-1990 yıllarında Emniyet Genel Müdürlüğü'nde Komiser Muavini olarak çalıştı. 1990 yılında girdiği Mülki İdare Amirliği'nde 19 yıl Kaymakam ve Vali Yardımcısı olarak 8 ayrı ilde çalıştı. 2009 yılı sonunda Güney Marmara Kalkınma Ajansı'na kurucu Genel Sekreter olarak atandı ve bu görevini 2013 yılı Temmuz ayına kadar sürdürdü. 14 Ekim 2013 tarihinde Erzurum Vali Yardımcısı olarak tekrar mülki idare amirliği görevine döndü. Erzurum İli Vali Yardımcısı iken 28/06/2015 tarih ve 29400 sayılı Resmi Gazetede yer alan 2015/398 sayılı Müşterek Kararname ile Bornova Kaymakamlığına atanan Mustafa Gündoğan, Bornova’daki görevine 10/08/2015 tarihinde başlamıştı.

 

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ADAY ADAYI OLMUŞTU

 

Gündoğan 30 Mart 2014’te yapılan seçimlerde de AK Parti’den Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı olmuştu. Gündoğan başvuru sırasında yaptığı konuşmada “Bu süreç, benim ve ülkemiz için çok önemli. Çok kısa bir süre içinde ülkemizde üç seçim yapılacak. Bu üç seçim birbirinden önemli. Ülkemizin gelecek on yıllarını belirleyecek bir süreç olacak. Sadece şu andaki değil, gelecek nesiller, ülkemiz ve hatta üyesi olduğumuz İslam dünyası ve bütün insanlık için önemli bir süreç. 30 Mart 2014'te yapılacak olan yerel seçimlerde, Balıkesir Büyükşehir belediye başkanlığı için aday adayıyım." şeklinde konuşmuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bornova, Kaymakamı, istifa, etti...,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir