Haber Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 15:13
 
Buca'dan 2 bin 578 danışana ücretsiz destek
Kadına yönelik şiddet başta olmak üzere farklı sosyal kesimlerden gelen kadınların yaşadığı sorunlar karşısında sosyal, psikolojik ve hukuki destek veren Buca Belediyesi Özgecan Kadın Danışma Merkezi, ailelerinde uğrak adresi oldu. Tamamen gizlilik esasıyla, ücretsiz hizmet veren Merkez, yaklaşık 3 yıllık süreçte 2 bin 578psikolojik, sosyolojik ve hukuksal destek sağladı.
EGE Haberi
Buca'dan 2 bin 578 danışana ücretsiz destek

Buca Belediyesi Özgecan Kadın Danışma Merkezi vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Gizlilik esasıyla çalışan ve uzman psikologların ücretsiz hizmet verdiği Merkez, Mart 2015’de açıldığından bu yana 2 bin 578 Bucalıya danışmanlık hizmeti verdi. Özellikle boşanma, aile içi iletişim, öfke kontrolü ve kadına yönelik şiddet konularında talep gören Merkez, aile ve bireylerin her yönden sağlıklı yaşam sürebilmesi için mücadele veriyor.

Özellikle kadınlara yönelik yoğun programlarıyla dikkat çeken Özgecan Kadın Danışma Merkezi, fiziksel, sözel, ekonomik ve cinsel şiddete maruz kalmış kadınlara farkındalık çalışmaları yaparak, özgüven geliştirme programları düzenliyor. Merkezin yoğunlukla kadınların ilgi gösterdiği psikolojik destek hizmetlerinden bugüne kadar 2 bin 435Bucalı danışan yararlandı.

Kadın ve kentsel yaşam, öfke kontrolü, kadına yönelik şiddet, çocuk istismarı, aile içi iletişim ve anne baba tutumları konularında sosyolojik farkındalık eğitimleri veren Merkez, toplumun temel taşı aileye yönelik de etkin çalışmalar gerçekleştiriyor. Merkezde; ebeveyn –çocuk problemleri, boşanma ve yas dönemi etkileri konularında yoğun programlar düzenleniyor. Hukuksal problemlerde de destek hizmeti veren Özgecan Kadın Danışma Merkezi, 143 danışana hukuksal destek vererek sorunlarını çözmelerine imkan sağladı.

Çok yönlü hizmet vererek Bucalıların zor zamanlarında yanında yer alan Merkezden şahsen başvurarak veya telefonla randevu alınarak yararlanılabiliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Buca'dan, 2, bin, 578, danışana, ücretsiz, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir