Haber Detayı
25 Nisan 2018 - Çarşamba 15:41
 
Büyükşehirʹden Liseler Arası 4. Tiyatro Şenliği
ASAYİŞ Haberi
Büyükşehirʹden Liseler Arası 4. Tiyatro Şenliği

Büyükşehirʹden Liseler Arası 4. Tiyatro Şenliği Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübüʹnün bu yıl 4ʹüncüsünü düzenlediği “Denizli Büyükşehir Belediyesi Liseler Arası Tiyatro Şenliğiˮ başladı. 30 Nisan’a kadar sürecek etkinlikte 8 farklı lisenin 8 oyunu sahneye konacak. 24.04.2018 Denizli Büyükşehir Belediyesinin 15-23 Nisan tarihleri arasında çocuklara özel düzenlediği Tiyatro Şenliği’nin tamamlanmasının ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübünün bu yıl 4ʹüncüsünü gerçekleştirdiği Liseler Arası Tiyatro Şenliği başladı. 30 Nisanʹa kadar sürecek etkinlikte 8 farklı lise toplam 8 oyun sahneleyecek. Acıpayam Çamlık Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Özel Final Anadolu-Fen Lisesi, Özel Seviye Okulları Anadolu Lisesi, Nalan Kaynak Anadolu Lisesi, Denizli Lisesi, Durmuş Ali Çoban Lisesi ve Erbakır Fen Lisesi’nin katıldığı etkinlikte ilk oyun Acıpayam ilçesinde sahnelendi. Şenlik, Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 24 Nisan Salı akşamı saat 20.00’de Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda sergileyeceği Harman Yeri 1915 adlı oyun ile devam edecek.

Gençler sahnede

30 Nisanʹa kadar her gün akşam saat 20.00ʹde Çatalçeşme Oda Tiyatrosuʹnda ücretsiz olarak sergilenecek oyun programı şöyle: "25 Nisan Final Temel Lisesi, Ah Şu Gençler; 26 Nisan Özel Seviye Okulları, Bir Buket Aşk; 27 Nisan Nalan Kaynak Anadolu Lisesi, Bir Evlenme Teklifi; 28 Nisan Denizli Lisesi, Oto Gargara; 29 Nisan Durmuş Ali Çoban Lisesi, İstiridye, 30 Nisan Erbakır Fen Lisesi, Köyümün Kızları."

Gala 30 Nisan’da…

Gençlere tiyatroyu sevdirmeyi amaçlayan etkinliğinin galası ise 30 Nisan’da gerçekleştirilecek. Etkinlik boyunca 8 farklı lisenin sergilediği oyunları değerlendiren jüri üyeleri, genç tiyatrocuları ödüllendirecek. Etkinliğe katılan 8 liseye en iyi oyun, en iyi erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu, en iyi yardımcı erkek oyuncu, en iyi yardımcı kadın oyuncu, en iyi reji, komedi dalında en iyi oyun ve en iyi dekor olmak üzere toplam 9 ödül verilecek.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehirʹden, Liseler, Arası, 4., Tiyatro, Şenliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir