Haber Detayı
28 Nisan 2018 - Cumartesi 23:50
 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım İzmir'de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan erken seçim kararı alınmasından sonra ilk mitingini İzmir'de yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 hedefleri için Türkiye’yi 2 kat, İzmir’i ise daha fazla büyütmek istediklerini söyleyerek, “Çünkü her şehirde bu kadar potansiyel yok” dedi.
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım İzmir'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 hedefleri için Türkiye’yi 2 kat, İzmir’i ise daha fazla büyütmek istediklerini söyleyerek, “Çünkü her şehirde bu kadar potansiyel yok” dedi.

Seçim çalışmalarının startını vermek için İzmir’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, İzmir Ticaret Odasını (İZTO) ziyaret etti. Özel gündemli meclis toplantısında İzmirli iş adamlarına seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında ilk mitingi yaptıkları İzmir’de yeni seçilen İZTO Başkanı Mahmut Özgeneri de tebrik etmek istediklerini belirtti. İZTO’yu ziyaret eden üçüncü cumhurbaşkanı olmasının kendisine gurur verdiğini belirten Erdoğan, “Gerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gerek Turgut Özal ve şahsımın burada olması bu kurumlara verdiğimiz önemin göstergesidir. Biz Türkiye için çalışan, yatırım yapan, istihdam sağlayan, ihracat yapan herkesin yanındayız ve yanında olmayı sürdüreceğiz. Böylesine bir gücün Türkiye ekonomisine çok daha fazla katkı sunmasını istiyoruz. İzmir ticaret hayatının serencamı Türkiye ticaret hayatının göstergesi gibidir. Yunan askerlerinin çekilirken İzmir’i yakmaları bu güzel şehrin birikimine vurulmuş en büyük darbedir. Bakmayın Türklerin adının çıktığına. Bu coğrafyaya en büyük darbeleri kendilerine ‘medeni’ diyenler vurmuştur dedi./ege haber

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Tayyip, Erdoğan, ve, Başbakan, Binali, Yıldırım, İzmir'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir