Haber Detayı
31 Ocak 2019 - Perşembe 22:40
 
Deniz Yücel: Selçuk adayımız Şengel'dir
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Ankara ziyareti kapsamında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.
SİYASET Haberi
Deniz Yücel: Selçuk adayımız Şengel'dir

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer'in de bulunduğu görüşmede, İl Başkanı Yücel ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu Selçuk krizi noktasında fikir alışverişinde bulundu.
 
Görüşmenin içeriğine dair bilgi veren Yücel, Selçuk’taki tartışmayı noktaladı. Geçtiğimiz Parti Meclisi (PM) toplantısında 29’a karşılık 30 oyla Selçuk Belediye Başkan Adayı olan Filiz Ceritoğlu Sengel’in durumu ilçe örgütünde tartışma yaratmıştı. Gelinen noktada düğüm çözüldü.
 
FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL’DİR
 
Yurt Gazetesi'nde yer alan habere göre; görüşmenin ardından konuyla ilgili açıklama yapan Yücel, “Bayraklı ve Buca adayımız cumartesi günü PM’de belirlenecek. Selçuk adayıyla ilgili herhangi bir hukuki sorun yok. Selçuk adayımızın Filiz Ceritoğlu Sengel olduğu konusunda herhangi bir tereddüt yok.
 
Bu konuda genel başkanımızla görüştük. Genel başkanımızın görüşü de herhangi bir hukuki sorun olmadığı, Filiz Hanım’ın salt çoğunlukla PM’de seçilerek adaylaştığı konuşuldu. Genel başkanımızın talimatıyla Selçuk adayımızın Filiz Ceritoğlu Sengel olduğunu kamuoyuyla paylaşıyoruz.
 
Bunun kesin olduğunu açıklıyoruz. Adayımız net ve kesindir. Hukuki bir sorun da herhangi bir tereddüt de yok. Genel başkan il başkanı sıfatıyla bir açıklama yapmamı istedi. Bunu paylaşıyorum. CHP İzmir İl Başkanı sıfatıyla söylüyorum; Selçuk adayımız kesin olarak Filiz Ceritoğlu Sengel’dir. Bu konuda hukuki bir sorun ya da tereddüt yoktur” ifadelerini kullandı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Deniz, Yücel:, Selçuk, adayımız, Şengel'dir,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir