Haber Detayı
07 Kasım 2017 - Salı 12:43
 
Ege Üniversitesi, yeni yerleşkesi ile yakında Karşıyaka’da
ANADOLUOLAY/İzmir’in 8 ilçesinde yerleşkesi bulunan Ege Üniversitesi, Suat Cemile Balcıoğlu Yerleşkesi ile Karşıyaka’da da hizmet vermeye hazırlanıyor.
EĞİTİM Haberi
Ege Üniversitesi, yeni yerleşkesi ile yakında Karşıyaka’da

Hayırsever Necla Karadavut’un arazisini de bağışladığı yerleşkenin inşaatı tamamlandı. Çevredüzenlemesinin yapılıp iç mobilyalarının da yerleştirilmesinin ardından bu yıl içerisinde yerleşkenin hizmete açılması planlıyor. 

Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Necdet Budak, bölgenin sosyo-kültürel yapısına katkı sağlayacak olan yerleşkeyi gezerek incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Prof.Dr. Budak, “Üniversitemiz Türkiye’nin 4. sırada kurulan üniversitesi. İzmir’imizin pek çok ilçesinde yüksekokul ve meslek yüksek okullarımız bulunuyor. Merkez ilçelerimizden Karşıyaka’da da böyle bir yerleşkeyi açacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Buradaeğitimin yanı sıra sağlık birimlerimizle de bölge halkına hizmet vereceğiz. Başta değerli bağışçımız Hayırsever Necla Karadavut olmak üzere bu önemli tesisin yapımında emeği bulunan herkese teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Ülkemizin geleceğini bilim insanları, sanayicilerimiz, sanatçılarımız ve hayırseverlerimizle hep birlikte inşa edeceğiz. Bu anlamda buradaki işbirliğimizin yeni işbirlikleri için örnek olmasını diliyorum”  şeklinde konuştu.

 

SAĞLIK HİZMETİ DE VERİLECEK

Ege Üniversitesi Suat Cemile Balcıoğlu Yerleşkesi; toplam 8 bin 155,51 metrekare alan üzerine kuruldu. 26 derslik,5 amfi, 185 kişilik konferans salonu, 1078 metrekare çok amaçlı kapalı spor salonu ile 12.990 metrekare kapalı eğitim alandan oluşan yerleşkede 3015 metrekare kapalı alanda diş hekimliği ve kulak burun boğaz poliklinikleri ile sağlık hizmeti de verilecek. Kapalı ve açık sahalardan oluşan spor kompleksi Ege Üniversitesi ile Karşıyaka Belediyesi tarafından ortak kullanılacak.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Necdet Budak’ınhafta sonu gerçekleştirdiği ziyarete,Konak Belediyesi Eski Başkanı Erdal İzgi, EÜ Rektör Yrd. Prof.Dr. Cengiz Metin, EÜ Genel Sekreteri Zafer Gücin, EÜ SKS Daire Başkanı ŞiyarTan , EÜ Kurul İşleri Eski Şube Müdürü Birol Akşit ile yetkililer katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ege, Üniversitesi,, yeni, yerleşkesi, ile, yakında, Karşıyaka’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir