Haber Detayı
22 Haziran 2018 - Cuma 11:05
 
Egelilerden, üniversite- sanayi iş birliğinde yeni adımlar
Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın üniversite- sanayi iş birliğini üst seviyelere taşımak üzere başlattığı çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Rektör Budak ile Egeli akademisyenler, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) meslek komitelerinden üyelerle bir araya geldi.
EĞİTİM Haberi
Egelilerden, üniversite- sanayi iş birliğinde yeni adımlar

Ege Üniversitesi(EÜ) Rektörlük binasında düzenlenen toplantıya, EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Egeli akademisyenler, EBSO Basım Yayım Sanayi Meslek Komitesi Başkanı ve meclis üyesi Barış Erel, Kağıt Ürünleri Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı ve meclis üyesi Fatih Aracı ve komite üyeleri katıldı. Ege Üniversitesinin ciddi bir bilgi birikimine sahip olduğunu, bu birikimin toplumla daha fazla paylaşılması ve üretimde daha çok kullanılması gerektiğini söyleyen Rektör Budak, “Ege Üniversitesi Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden birisi, yetişmiş çok ciddi akademik kadroya sahibiz. Bilim dünyasına pek çok yeniliği kazandıran akademisyenlerimizin tecrübelerinden ve bilgi birikimlerinden daha fazla yararlanmalıyız. Bu nedenle üniversite- sanayi iş birliğini geliştirmeye yönelik çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Bir yandan ziyaretlerimiz sürerken diğer taraftan da konuklarımızı üniversitemizde ağırlıyoruz. Sanayi sektörünün ihtiyaçlarını dinliyoruz çözümler üretmek için yeni projeler geliştiriyoruz” dedi.

 

İŞ BİRLİKLERİ ARTARAK DEVAM EDECEK

Sanayi kuruluşlarına Ar-Ge anlamında da destek vermeye hazır olduklarına dikkat çeken Rektör Budak, “Bilimsel çalışmaların katma değeri yüksek ürünlere dönüşmesinde sanayicilerimiz önemli bir yere sahip. Çalışmalarımız, kentimize, bölgemize ve ülkemize pek çok katkı sağlayacaktır” diye konuştu. Nitelikli yetişmiş eleman bulmada zaman zaman zorluklar yaşadıklarını dile getiren sanayi temsilcilerini, bunun çözülebilmesi için sanayici ve öğrencilerin daha çok bir araya gelmesini istedi. Toplantıda, öğrencilere daha fazla uygulama alanı açılıp stajların daha verimli geçmesi için yapılabilecekler konuşuldu, ayrıca eğitim iş birlikleri dışında ortak projelerin geliştirilmesi kararlaştırıldı.      

Kaynak: Editör:
Etiketler: Egelilerden,, üniversite-, sanayi, iş, birliğinde, yeni, adımlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir