Haber Detayı
11 Haziran 2018 - Pazartesi 23:01
 
Küçük Park'ta sahur buluşması
Bornova Belediyesi'nin Ramazan Ayı boyunca, kentin birçok noktasında kurduğu Dostluk Sofraları sahur yemeğiyle taçlandı. Küçük Park'ta düzenlenen sahur yemeğine Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila,, Bornova Belediyesi Meclis Üyeleri, bürokratlar olmak üzere birçok Bornovalı katıldı. Küçük Park Sevgi Yolu Esnaf Dayanışma Derneği ve Bornova Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen yemekte kahvaltı ve çorba dağıtıldı.
EGE Haberi
Küçük Park'ta sahur buluşması

Küçük Park'ta sahur buluşması

 

Bornova Belediyesi'nin Ramazan Ayı boyunca, kentin birçok noktasında kurduğu Dostluk Sofraları sahur yemeğiyle taçlandı. Küçük Park'ta düzenlenen sahur yemeğine  Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila,, Bornova Belediyesi Meclis Üyeleri, bürokratlar olmak üzere birçok Bornovalı katıldı. Küçük Park Sevgi Yolu Esnaf Dayanışma Derneği ve Bornova Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen yemekte kahvaltı ve çorba dağıtıldı.

Başkan Atila Ramazan'ın paylaşmak olduğunu ve düzenledikleri iftar yemekleriyle binlerce Bornovalı ile gönül sofralarında buluştuklarını vurguladı. Zor günlerin ancak birlik ve beraberlikle atlatılabildiğinin altını çizen Atila, Kadir Gecesi'nin hayırlara vesile olmasını diledi.

sahur programına tüm esnaf ve vatandaşlar katıldı. Ayrıca protokolünde katıldığı sahur yoğun katılımla unutulmaz bir hava yaşattı. İftara; Bornova belediye başkanı Olgun Atila, Eski MHP milletvekili Murat Koç,Ak parti Bornova ilçe başkanı Cevdet Çayır,Bornova muhtarlar birliği başkanı,halk eğitim , CHP İl eski gençlik kolları başkanı Sinan Sarıküse,MHP Bornova ilçe başkanı İbrahim Yayla, Kızılay derneği Bornova ilçe başkanı Fahrettin Dokak, Misiad İzmir il başkanı M.Efe Öncel,Bizim gazetesi imtiyaz sahibi Bülent Değirmenci, Egede olay gazetesi imtiyaz sahibi Taner Kılıç STK temsilcileri, siyasi parti yönetimi, İş adamları esnaf ve vatandaşlar katildi Dernek başkanı Mustafa Üstün yaptığı konuşmada;Ramazan zamanda yolculuk etmeye devam ediyor. Bu yıl ki durağı sıcak bir mevsim hava sıcakta olsa soğukta yağışlı da olsa kurak ta biz bu sofraların etrafında buluşmaya devam edeceğiz, yüzyıllarca böyle yaptık yapmayada devam edeceğiz.
Sokaklarını, sevgilerimizi, dostluklarımızı, ekmeğimizi birlikte paylaştık.
Bornova özellikle küçükpark bu paylaşımların en güzeline şahitlik etti bu akşam önemli olan bu sofranın etrafında birleşebilenlerdir birleşebilmektir. Bu renkler, bu zenginlik hep beraber oluşturduğumuz bir ebru tablosudur Renkler karışmaz birleşerek anlam kazanır.
Ben şahsen bu tabloyu çok seviyorum insanlığın bu tabloya ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Katılan herkese teşekkür ediyorum dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Küçük, Park'ta, sahur, buluşması,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir