Haber Detayı
30 Haziran 2019 - Pazar 16:58
 
Osmanlı Torunu MİSİAD'ta
Osmanlı Hanedanlığı Ailesinden iki isim MİSİAD ailesine katıldı.
EKONOMİ Haberi
Osmanlı Torunu MİSİAD'ta

Abdülhamit Han'ın 4. kuşaktan torunu olan Nurhan Osmanoğlu MİSİAD’ın Marmara bölge kadın kolları başkanlığı görevine getirilirken diğer önemli biri isim olan Muhammed Osmanoğlu’da İstanbul il Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi mazbatalarını misiad genel merkezinde Genel Başkan Feridun Öncel beyin elinden  aldılar.Marmara Bölge başkanı  Kadir Yücelbaş’ta Mazbata toreninde hazır bulundu.
Genel başkan Feridun Öncel; Yaptığı açıklamada böylesine güzel ve değerli dostlarımızın Ailemize katılmaları bizleri çok mutlu etmiştir.Kendilerine çok teşekkür eder Ailemize hoş geldiniz diyorum.Dedi misiad Marmara bölge başkanı Kadir Yücelbaş’ta çok kıymetli insan olan Nurhan Hanımla beraber çalışacağım için çok mutlu olacağımı belirtmek isterim MİSİAD ailesine hayırlı olsun diyorum. ifadesinde bulundu.
                                      
NURHAN OSMANOĞLU KİMDİR?
Osmanlı Hanedan aile reisimiz şehzade Harun Osmanoğlu
3 çoçuğu var :
2 şehzade : büyük şehzade Orhan Osmanoğlu ve küçük şehzade Abdulhamid kayıhan Osmanoğlu
1 sultanımız var Nurhan Osmanoğlu
Osmanlı hanedanının hayattaki 24 şehzadesinden biri olan Harun Osmanoğlu 22 Ocak 1932 Şam doğumlu. Babası Mehmed Abdülkerim Efendi, Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın en büyük oğlu olan Mehmed Selim Efendi’nin tek oğludur.
1924’de Osmanlı hanedan üyelerinin yurt dışına çıkarılması sırasında Beyrut’a gitmişlerdi. Mehmed Abdülkerim Efendi, Şam’da evlenip 1930 ve 1932 doğumlu iki çocuğunu küçük yaşta yetim bırakarak 1935’te hayatını kaybetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Osmanlı, Torunu, MİSİAD'ta,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir