Haber Detayı
03 Aralık 2016 - Cumartesi 17:34
 
'Yalnızlığımı biliyorum ama mücadelem sürecek' .
ANADOLUOLAY/Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Cevahir Alışveriş Merkezi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada "Faiz meselesini çözmemiz gerekiyor. Yalnızlığımı biliyorum ama mücadelemi sürdüreceğim. Kararlıyım! Faizi bir sömürü aracı olarak görüyorum ve faizi yatırımcıyı köşeye sıkıştırma aracı olarak görüyorum" dedi.
TÜRKİYE Haberi
'Yalnızlığımı biliyorum ama mücadelem sürecek'  .

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Cevahir Alışveriş Merkezi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada vatandaşa önemli bir çağrıda bulundu.

'YASTIK ALTINDAKİLERİ TL'YE ÇEVİRİN'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Döviz bir baskı aracıdır ve bu döviz karşılığı olmadan bastırılan para ve karşılığı olmadan bastırılan bu parayla yüz milyarlarca dolar birilerine akmaktadır. Mesele bu. Bir defa bizim bunu çözmemiz lazım. Niçin yastığının altında karşılığı olmayan bu parayı saklayacaksın. Gelin bu parayı milli paramıza çevirelim. Milli değerlerimize sahip çıkacağız ya dem bu dem, zaman bu zaman. Gelin şu anda dolarınızı, avronuzu TL'ye çevirin. Bizi yıkmak, bizi mahkum etmek isteyenlere karşı yastığımın altında varsa bu para hemen bunu TL'ye çevirmeliyim. 'Efendim zarar edersek ne olur?' Bak, bu millidir, bunda bereket vardır, bundan zarar etmezsin merak etme. Asıl zarar ettiren öbürüdür. Çünkü öbürü emperyal bir mantığın temsilcisidir. Sen yerli, milli olmak suretiyle parana sahip çıkarak, bu para burada kalacaktır." diye konuştu.

Erdoğan, "Türkiye memur maaşlarını ödeyememe tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Bu ülke IMF kapılarında birkaç milyon dolar için boyun büktüğü acı günleri yaşadı ama şimdi bizim IMF'ye borcumuz yok. Elhamdülillah şu anda Merkez Bankamızın döviz rezervi işlerimizi görüyor ama dikkatliyiz. Felaket senaryolarından bahsedenler o dönem paralarına para katmanın, krizi fırsata çevirmenin mutluluğunu yaşıyordu. Millet gelecek kaygısıyla kıvranırken bunlar sırça köşklerinde saltanat sürüyordu." dedi.

FAİZ MESELESİNİ ÇÖZMEMİZ GEREKİYOR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Faiz meselesini çözmemiz gerekiyor. Yalnızlığımı biliyorum ama mücadelemi sürdüreceğim, kararlıyım."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Faizi önemli bir sömürü aracı olarak görüyorum, faizi emperyalist mantığın en önemli sömürü araçlarından biri olarak görüyorum ve faizi yatırımcıyı köşeye sıkıştırma aracı olarak görüyorum. Şu anda Türkiye'de en yüksek parayı kazanan reel yatırımcı değildir. En yüksek parayı kazanan finans sektöründe olanlardır."

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'Yalnızlığımı, biliyorum, ama, mücadelem, sürecek', , .,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir