Haber Detayı
26 Mayıs 2018 - Cumartesi 12:14
 
YSK'dan Saadet Partisi ve HDP'ye uyarı!
YSK, 24 Haziran seçimleri için partilerin milletvekili aday listeleri üzerindeki incelemesini tamamladı. HDP'nin listelerinde birden fazla adayın uygun şartları taşımadığı, Saadet Partisi'nde ise bir çok ilde eksik aday olduğu iddia edildi. Bu eksikliklerin 30 Mayıs’a kadar giderilmesi istendi. Eksiklikler giderilmezse, söz konusu illerde partiler seçime giremeyebilir.
- Haberi
YSK'dan Saadet Partisi ve HDP'ye uyarı!

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, YSK üyelerinin kurduğu ekiplerce yapılan incelemelerde, AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti listelerinde çok önemli eksiklik olmadığı saptandı. Bu partilerde, askerlik, diploma, nüfus kaydı gibi adayların başvurularında zorunlu olan bazı evrakların eksik olduğu saptandı ve verilen sürede tamamlamaları istendi.

 

UYGUN ŞARTLARI TAŞIMAYANLAR

 

HDP listelerinde ise birden fazla adayın milletvekili adaylığına uygun şartları taşımadığı iddia edildi. Bu adayların değiştirilmemesi durumunda, gösterilen illerdeki adaylıklar geçersiz sayılacak ve seçime giremeyecekler. SP de ise çok sayıda ilde aday gösterilmediği veya adayların eksik olduğu saptandı. SP, aday göstermezse o ilde yarışamayacak. YSK iki partiye 30 Mayıs’a kadar süre verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YSK'dan, Saadet, Partisi, ve, HDP'ye, uyarı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir