Haber Detayı
20 Ocak 2019 - Pazar 11:11
 
Zeybekçi; Tarımda hayvancılıkta markalar yaratacağız
İzmir için projelerinin hazır olduğunu belirten AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, “Tarımda, hayvancılıkta, fidancılıkta önemli projelerimiz var. Her alanda markalarımızı oluşturacağız” dedi.
SİYASET Haberi
Zeybekçi; Tarımda hayvancılıkta markalar yaratacağız

İlçe gezilerini Tire ve Bayındır ile sürdüren Zeybekci, “İzmir’in efesi Nihat Zeybekci” sloganlarıyla coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Yolda karşılaştığı CHP’lilerin bile kendisine “İzmir’i kurtarın, artık mazeretlerden bıktık” dediğini ifade eden Zeybekci, “İzmir dünyanın en güzel şehri. Ama son 25 yılda dünya, Türkiye hızla değişirken İzmir çok geride kaldı. İzmir’de Tire’de, Bayındır’da girmediğimiz gönül kalmayacak, tutmadığımız el, çalmadığımız kapı kalmayacak. Bizim yapacaklarımıza başkalarının hayalleri dahi yetmez. Memleket sevdalısı MHP’li kardeşlerimizle çıktığımız bu yolda, tarih yazacağız. Birlik beraberliğimiz son derece önemli. Bu ittifak milletin geleceğini aydınlatan bir ışık gibi” diye konuştu. 

 

PAZARYERLERİ ÜRETİCİNİN

 

Projelerini yakında açıklayacaklarını, İzmir’in kaybettiği zamanı bu projelerle geri kazanacağını belirten Zeybekci şunları söyledi:

“Artık İzmir ne arıtma, ne de Körfez’in kokusunu konuşacak. Tarımda, hayvancılıkta, fidancılıkta nasıl projelerimiz olduğunu göreceksiniz. Her alanda markalarımızı oluşturacağız. Kararlarımızı üreticimizle beraber alacağız. İzmir’deki pazaryerlerinde öncelik İzmir’de üretilen ürünlerin olacak. Karşımıza kim çıkarsa çıksın bu iş bitmiştir. 31 Mart’ta Konak’ta zeybek oynanacak.”

Tire ve Bayındır ilçelerinde pazarları da dolaşarak esnafın yanı sıra vatandaşla sohbet eden Zeybekci, ayrıca AK Parti ve MHP teşkilatlarına ziyarette bulundu. Zeybekci, Bayındır'da, CHP İlçe Teşkilatı önündeki parti üyelerinin de yanlarına giderek tokalaştı.

Gezilerinde Zeybekci’ye AK Parti Tire Belediye Başkan Adayı Selman İçelli, Bayındır Belediye Başkan Adayı Uğur Demirezen’le AK Parti ve MHP ilçe başkanlı da eşlik etti.

 

VANLILARLA BULUŞTU

 

Önceki akşam İzmir Karabağlar Vanlılar Derneği’ni de ziyaret eden Nihat Zeybekçi, STK’ların, üyelerinin menfaatleri doğrultusunda sonuna kadar çaba harcaması, siyasetle de iç içe olması gerektiğini belirtti. Zeybekci, “İdealist bir siyasetçi için İzmir tarih yazılacak bir şehir. Sizler de önce İzmir diyorsanız, şehrinizi seviyorsanız, her biriniz büyükşehir belediye başkan adayı gibi düşünüp ona sahip çıkın. Kentinizin geleceğine oy verin” ifadesini kullandı. Dernek Başkanı Ercan Turan ise, İzmir’de 80 bin Vanlının bulunduğunu belirterek, sorunlarıyla ilgili bilgi verdi, isteklerini dile getirdi, desteklerinin Zeybekci’ye olduğunu aktardı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zeybekçi;, Tarımda, hayvancılıkta, markalar, yaratacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir