Yazı Detayı
17 Nisan 2020 - Cuma 12:10
 
RAMAZAN VE BOL DUA
Mustafa ÜSTÜN
mmustafaustun@gmail.com
 
 

 Bir hafta sonra ramazana erişiyoruz Bizleri tekrar Ramazan'a eriştirdiğin için sana sonsuz hamd olsun Rabbim...
Orucumuzu, dualarımızı, ibadetlerimizi katında makbul kıl.
Sabrımızı teslimiyetimizin nişanesi olarak kabul buyur Allah'ım.
Açlığımızı ve susuzluğumuzu içimizdeki yolculuğa vesile kıl. Tefekkür ufkumuzu aç. Bize, nimetlerinin değerini idrak etme fırsatı sun; acziyetimizi bize bir kez daha göster, sana kul olmanın iftiharını bize bir kez daha htir.
Ramazan'la gönüllerimizi serinlet Allah'ım; orucumuzla ateşleri söndür.
Nicedir Ramazanları da, bayramları da buruk yaşıyoruz.
Ramazanlarımızdan hüznü alacak olan yalnız sensin Allah'ım! Bizden hüznü gider, göğsümüzü ferahlat, bize taşıyamayacağımızdan fazlasını yükleme; taşıyabileceklerimizi omuzlama ve yürüme şevki ver.
Rahmetini üzerimize yağdır Rabbim! Kalplerimizi, gönüllerimizi, idrakimizi nurunla kuşat. Biz dilimizle “teslim olduk” dediğimizde sen kalbimizi de teslim al. Bizi Sırat-ı Müstakim'den ayırma, ayaklarımızı yolunda ve istikametinde sabit kıl. Sendelediğimizde bizi tut, şaşırdığımızda bizi sars, vicdanlarımızla olan irtibatı tazele, unuttuğumuzda hatırlat, yalnız kaldığımızda bize dokun Allah'ım!
Biz, muhabbeti yitirdik Rabbim... Bize muhabbeti muhabbetinle hatırlat. Bize kardeşliği, kardeşlik hukukunu hatırlat. Ülkemizi ve dünyayı virüs ve müsibetlerden koru Allah'ım.
Oruç ki, yolculuktur kuşkusuz. Açlık ve susuzluğumuzu bize azık eyle; bizi Suriyelilerin, Iraklıların, Filistinlilerin, Afganların, açların, yoksulların, mazlumların, yalnızların gönüllerinde bir kutlu sefere çıkart. Sabrımızı muhabbet eyle; o muhabbeti yalnızların kalplerine doldur Allah'ım.
Küfre ve kafirlere karşı bize güç ver Allah'ım. Bizleri onlara benzemekten koru. Bizleri küffarın tuzakları karşısında, faydasız ve cüretkar bilimleri, dünyayı kuşatan sapkınlıkları, cüretkar günahkarlıkları, Şeytan'a köleleştiren özgürlük anlayışları karşısında koru. Bizi biz yap. Bizim bizi keşfetmemizi sağla. Orucu bize, bize doğru yolculuk eyle Allah'ım.
Bizi münafıklardan koru Allah'ım. Bel'am'lardan, şarlatanlardan, seccadesi ile gönlünün kıblesi farklı olan sapıklardan, küffara maşalık yapan hainlerden, sana kulluk yapıyormuş gibi görünüp kendisine tapan mütekebbir ve müstekbirlerden bizi uzak eyle. Onlarla mücadelemizde bize güç ver Allah'ım.
Bizi hainlere karşı uyanık kıl Allah'ım. Küffarın kılıcını sallayanları sana havale ediyoruz Rabbim.
İdrakimizi aç Allah'ım. Düştüğümüz yerden kaldır bizi. Sonsuz ufuklara diktiğimiz gözlerimizle ayağımızın ucunu, yanımızdaki kardeşimizi, komşumuzu, mahallemizi görmeyi nasip et bize. Bize kendimizi göster Rabbim.
Bu Ramazan'ı bizim için, ümmet için, mazlumlar için farklı kıl Allah'ım.
Bizi, gözlerimizin önünde ölen, enkazlarda ezilen, bombaların altında inleyen, develerin eğerini, akbabaların midesini kendisine yurt edinen çocuklarımız karşısında, utancından yüzünü örtmek zorunda kalan Müslüman kadınlar karşısında, izzetini dahi kaybetme noktasına gelmiş erkekler karşısında daha fazla mahcup etme Allah'ım.
Bize dayanma ve direnme gücü ver. Zayıf ruhlarımızı titret. Zafer muştusuyla bizi gönendir. Bize idrak ve yeniden diriliş fırsatı ver. Bizi uyandır Allah'ım.
Sen ki, her şeye gücü yetensin.
Sen ki, “ol” deyince olduransın.
Sen ki, şerleri hayra tebdil edensin.
Acziyetimizi en iyi bilensin; bize dokun, bizi ayağa kaldır Allah'ım.
Bize Ramazan'ı Ramazan gibi, orucu oruç gibi, bayramı da bayram gibi yaşat Allah'ım.
Biz oruç tutarken, sen de bizi tut Allah'ım.
Amin...

 
Etiketler: RAMAZAN, VE, BOL, DUA,
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir